РекламаОт партнеровЛікарські рослини: фіалка триколірна і подібні види

Реферат
Лікарські рослини: фіалка триколірна і подібні види

МІСЦЕ ПОШИРЕННЯ
Фіалка триколірна – світлолюбива рослина відкритих місць поширення. Яка виносить лише слабку тінь. Проростає серед кущів, в світлих соснових дрібнолистяних, рідше широколистяних лісах. Надає перевагу помірно вологим ґрунтах, але зустрічається і на більш сухих і вологих місцях. Росте переважно на лугових, досить багатих, слабо кислих або навіть нейтральних ґрунтах (рН 6,0-7,5).
Рідко зустрічається на бідних, кислих (рН 5,0-5,5), лужних, піщаних і супіщаних ґрунтах. Не виносить конкуренції інших рослин.
У всіх типах лісу вона росте лише на окраїнах, полянах, галявинах.
В лісостеповій і степовій зоні фіалка росте на схилах балок, байрачних лісах і заростях кущів.

ХІМІЧНИЙ СКЛАД: СИРОВИНИ
Трава фіалки трьохколірної містить каротиноїди (β-каротин, віолоксантин, зеаксантин, ауроксантин, флавоксантин), аскорбінову кислоту, 0,087% саліцилової кислоти, 9,5% слизів, 6,2% урсолової кислоти, флавоноїди (вітексин, ізовітексин, орієнтин, ізоорієнтин, віолантин, віцентин – 2 та ін.).
Листки містять 0,13% стебла – 0,08%, корені – 0,05% рутину (віолкверцитрина).
В квітах знайдено ефірну олію (що складається з метилового ефіру) і акнтоціанові глікозиди (віоланін, 3-глікозид дельфінідину і 3-глікози пеонідину); в коренях знайдені сліди алкалоїдів.

ЗАСТОСУВАННЯ:
Препарати фіалки трьохколірної призначають для прийому всередину в якості відхаркуючого засобу при катарах дихальних шляхів. Під їх впливом спостерігається підсилення секреції бронхіальних залоз, розрідження мокроти і більш легке її виділення. Трава фіалки входить в склад відхаркуючих і сечогінних засобі. Використовують її також при лікуванні дитячих діатезів.
Фіалка має антисептичні, протизапальні, бронхолітичні, відхаркувальні, діуретичні, слабкі жовчогінні й спазмолітичні властивості. Настій трави фіалки призначають при гострих респіраторних захворюваннях, хронічних бронхітах і бронхопневмоніях, при коклюші, у разі запальних захворювань ШКТ, нирок, сечового міхура, при нирковокам'яній хво¬робі, подагрі й поліартриті. У дерматологічній практиці фіалку застосовують як дермотонічний, гіпосенсибілізуючий, протизапальний, анти¬мікробний, антисклеротичний, болезаспо¬кійливий і протисвербіжний засіб. Пероральне застосування настою показане при свер¬бежі, кропивниці, мляво гранулюючих ранах, трофічних виразках, вуграх, фурункулах, аві¬тамінозах з висипами на шкірі, псоріазі та екземі. Для місцевого лікування гноячкових висипах при імпетиго, герпесних висипів та корості застосовують сік, видавлений із свіжозібраної трави фіалки. В акушерській прак¬тиці настій фіалки дають усередину як засіб, що сприяє скороченню матки в післяродовий період.ВІДМІННІ ОЗНАКИ ФІАЛКИ ТРИКОЛІРНОЇ І ПОДІБНИХ ВИДІВ


Завантажити

(Размер: 51.7K / Загрузок: 444)


Сайт: Autor   Добавлен: 4.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв