РекламаОт партнеровЗахворювання склери

РЕФЕРАТ
на тему:
“Захворювання склери”

ПЛАН
1. Будова та властивості склери
2. Захворювання склери, різновиди захворювання
3. Діагностика захворювань склери
4. Лікування
Список використаної літератури


1. Будова та властивості склери
Очне яблуко має три оболонки. Волокниста оболонка надає форму і міцність окові. Вона складається з двох частин; прозорої — рогівки (cornea) і непрозорої — склери (sclera). Склеру називають ще білковою оболонкою, тому що вона, як білок звареного яйця, має білий колір. У задньому відділі склера охоплює зоровий нерв (n. opticus) і у порожнині черепа переходить у тверду мозкову оболонку (dura mater).
Судинна оболонка прикріплюється до склери тільки у ділянці війкового тіла і в місці виходу з ока зорового нерва. На всьому іншому протязі між склерою і судинною оболонкою є вузька щілина — супрахоріоїдальний простір.
Звичайно склера білого кольору, інколи з голубуватим відтінком. Поверхня склери гладенька і сферична.Мал. 1. Сагітальний розтин ока:
1 — рогівка; 2 — склера; 3 — рай-дужка; 4 — війкове тіло; 5 — власне судинна оболонка; 6 — зіниця; 7 — сітківка; 8 — центральна ямка сітківки; 9 — зубчаста лінія; 10 — зоровий нерв; 11 — диск зорового нерва; 12 — кришталик; 13 — циннова зв'язка; 14 — склисте тіло; 75 — передня камера; 16 — задня камера; 17 — зорова лінія; 18 — оптична вісь


Мал. 2. Сагітальний розтин орбіти:
1 — рогівка; 2 — склера; 3 — рай-дужка; 4 — війкове тіло; 5 — кришталик; 6 — передня камера; 7 — ціннова зв'язка; 8 — склисте тіло; 9 — окорухові м'язи; 10 — зоровий нерв; 11, 12 — верхня і нижня повіки; 13, 14 — додаткові пазухи носа; 15 — кістки орбіти; 16 — жирова клітковина

2. Захворювання склери, різновиди захворювання
Захворювання склери — це в основному її запалення. Запалення, як правило, ендогенного походження і виникає на тлі хронічних інфекційних захворювань (ревматизм, туберкульоз, сифіліс, фокальна інфекція) як токсико-алергічна реакція. Перебіг захворювання переважно хронічний з періодичними рецидивами.
Розрізняють поверхневе запалення склери — епісклерит, і глибоке — склерит.
Епісклерит виявляється почервонінням і незначним набряком поверхневих шарів склери. За умови зміщення кон'юнктиви видно, що під нею локалізується запальне вогнище з синюшним відтінком і нечіткими краями. Під час пальпації спостерігається локальна болючість.
Склерит характеризується вираженішим почервонінням і набряком склери. Біль виникає не тільки під час натискання на склеру, але і за умови зажмурювання. Досить часто в запальний процес втягуються рогівка і райдужка. У такому разі, крім перелічених симптомів, спостерігають зниження гостроти зору, інфільтрат рогівки, набряк райдужки і звуження зіниці. У результаті глибокого запалення склера може стоншуватися і розтягуватися — виникає стафілома склери.

3. Діагностика захворювань склери
Епісклерит необхідно диференціювати від кон'юнктивіту. У разі обох захворювань спостерігають почервоніння ока. Але за наявності кон'юнктивіту гіперемія охоплює усі відділи слизової оболонки і посилюється у напрямі склепінь, а у разі епісклериту вона має локальний характер. Якщо через повіку змістити слизову, то стане видно, що вона інтактна, а запальне вогнище розміщене під нею. Крім того, за умови кон'юнктивіту характерними є виділення, чого нема у разі епісклериту. Зрештою, на користь епісклериту свідчить болючість під час пальпації.

4. Лікування
Для ефективного лікування запалення склери необхідно виявити його причину і проводити терапію основного захворювання.
Однак на практиці причину захворювання вдається встановити далеко не завжди. У будь-якому разі місцево призначають кортикостероїди у краплях, мазях і суб-кон'юнктивальних ін'єкціях.
З фізіотерапевтичних процедур використовують солюкс, УВЧ, парафінові аплікації. Для загального лікування призначають антигістамінні препарати, препарати кальцію, саліцилати.


Список використаної літератури
1. Медична енциклопедія. В 4-х томах. – М., 1999.
2. Новицький І.Я. Очні хвороби. - К.: Здоров'я, 1998. — 184 с.


Завантажити

(Размер: 20.44K / Загрузок: 285)


Сайт: Autor   Добавлен: 9.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв