РекламаОт партнеров“Одяг – ваше обличчя”РЕФЕРАТ
на тему:
“Одяг – ваше обличчя”

ПОГОВОРИМО ПРО ОДЯГ
Одяг призначений для того, щоб оберігати шкіру від несприятливих кліматичних впливів, механічних ушкоджень і забруднення, сприяти створенню необхідного мікроклімату між одягом і шкірою. Тому він має бути легким і зручним, не сковувати рухів. Важливе значення мають теплозахисні властивості одягу, його повітропроникність, гігроскопічність, водоємкість та інші якості.
Теплозахисні властивості одягу залежать від теплопровідності тканин і шарів одягу. У товстих і пухких тканинах між волокнами наявно багато пір, де знаходиться повітря, що є поганим провідником тепла. Тому такі тканини мають високі теплозахисні якості. Пористість вовни і фланелі становить 92 %, сукна — 86 %, вовняної ковдри — 88 %. Кожному з нас треба розуміти, що небажано як переохолодження, так і перегрівання. Перегрівання призводить до того, що порушується природна терморегуляція організму, а звідси виникає і схильність до простудних захворювань.
Повітропроникність одягу забезпечує необхідний рух і обмін повітря. При недостатній вентиляції погіршується самопочуття і працездатність. Добру повітропроникність мають вовняні, сукняні й трикотажні тканини. Непогане пропускають повітря вироби з лавсану і хлорину. Низька повітропроникність у виробів із щільних бавовняних і лляних тканин, капрону й інших синтетичних волокон. Тканини, покриті різними водотривкими матеріалами, і прогумований одяг цілком виключають повітрообмін. Такий одяг добре захищає від вітру і дощу, а тому повинен використовуватися лише для цього.
Гігроскопічність — властивість тканин абсорбувати на своїй поверхні пари з навколишнього повітря, поглинати піт і вологу. Добру гігроскопічність мають вовняні тканини й трикотажні вироби з натуральних волокон. Більшість синтетичних тканин (капрон, нейлон та ін.) негігроскопічні.
Водоємкість тканин характеризує їх здатність при намоканні затримувати воду. Зволоження одягу знижує теплозахисні властивості, погіршує повітропроникність. Водоємкість вовни і трикотажних білизняних тканин незначна.
Важлива й еластичність тканин. Найкращі в цьому відношенні — вовняні й бавовняні тканини.
У наш час широко використовуються тканини зі штучних волокон і синтетичних матеріалів. Вони дешеві та мають багато цінних властивостей: легкість, міцність, стійкість до різних впливів. Але, з іншого боку, такі тканини мають і серйозні недоліки — низьку гігроскопічність і здатність електризуватися. Тканини з лавсану, нітрону, орлону — малогігроскопічні. Вироби з капрону і нейлону погано всмоктують вологу, утрудняють роботу потових і сальних залоз, можуть викликати роздратування шкіри.
Такі тканини небажано використовувати для білизни й іншого одягу, що має безпосередній контакт із тілом.
Якщо ми прагнемо піклуватися про своє здоров'я, то повинні віддавати перевагу одягу, зробленому з природних тканин.
Чи потрібно говорити про те, що одяг завжди повинен бути чистим, а взуття вичищене. Охайно і зі смаком одягнена людина викликає естетичне задоволення в навколишніх.
Окремо можна поговорити і про колір одягу, тому що це теж впливає на настрій і здоров'я. Пропонуємо коротку характеристику деяких найбільш розповсюджених кольорів.
Зелений—викликає відчуття свіжості, вологості. Заспокоює, дає відпочинок розуму, дисциплінує розум, будить у людині терпіння, полегшує невралгії, заспокоює, знижує очний тиск. Цей колір благотворно впливає при нервових захворюваннях і безсонні. Зелені окуляри врівноважують і заспокоюють. Наші пращури вважали, що зелений колір впливає на пластичність, гнучкість і грацію.
Жовтий — створює відчуття легкості, стимулює зір, нерви і мозок. Золотаво-жовтий колір вважається найбільш «веселим» із усіх відтінків жовтого—він поліпшує настрій, існує думка, що жовтий колір сприяє росту дітей.
Блакитний — викликає враження свіжості, спокою, дає відчуття легкості, розсовує простір; однак, відтінки блакитного, що близькі до синього, притупляють сприйняття, налаштовують на сонливість і пригнічують. Під впливом блакитного кольору знижується мускульна напруга, нормалізується дихання, з'являються міркування про світ і буття. Нервових людей синій колір заспокоює більше, ніж зелений, крім того, він допомагає при невралгіях, безсонні, знижує нервове порушення, розсіює нав'язливі ідеї і марення. При перевтомі заспокоює мозок.
Оранжевий — збуджує, тішить, піднімає настрій, але через високу активність здатний руйнувати. Поліпшує травлення, створює відчуття теплоти, прискорює пульсацію крові. Знімає втому, особливо з очей, знижує очний тиск. Створює почуття благополуччя і радості.
Червоний— підвищує тиск, учащає ритм дихання, збільшує величину мускульної напруги. Цей колір призводить до перевантажень нервової системи, дратує при тривалому носінні одягу червоного кольору, спочатку підвищує активність, але потім придушує і гнітить. Стимулює мозок, сильно впливає на живлення тканин, активізує обмін речовин. Вважається, що червоний колір сприяє росту дитини. Ефективний при підвищеній чутливості, неврастенії, головному болі, запамороченні, знімає болі в хребті та суглобах, збільшує апетит. Однак слід пам'ятати про те, що тривалий вплив червоного кольору (носіння одягу такого кольору) може нанести відчутну шкоду організму. •
Синій — дає реакцію, зворотну червоному. Викликає пасивність і пригнічує. Знижує кров'яний тиск, заспокоює пульс, регулює ритм подиху, зменшує мускульну напругу, знижує напругу очей.
Фіолетовий — викликає відчуття суму, меланхолію, діє на серце, легені, збільшуючи їхню органічну витривалість. Допомагає при невралгіях. Помічено, що це улюблений колір дітей, він навіває мрії і фантазії.
Коричневий — викликає депресію, сум, утому. Психологи вважають, що перевагу коричневому кольору віддають люди пригнічені, на межі нервового зриву. Це колір внутрішнього конфлікту, безсилля, загнаної всередину агресивності.
Сірий — негативно впливає на психіку людини. Вважається, що це колір пасивності, конформізму, скромності.
Чорний — пригнічує. Чорний колір — це вираження максималізму, критики, осуду.
У наш час, залежно від фінансового становища, ми можемо дозволити собі придбати ту чи іншу річ, головне, щоб вона гармоніювала із внутрішнім світом, надавала відчуття комфорту й легкості.

Завантажити

(Размер: 68.42K / Загрузок: 349)


Сайт: Autor   Добавлен: 9.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв