РекламаОт партнеровІнтимне життяРЕФЕРАТ
на тему:
Інтимне життя
ПЕРІОД СТАТЕВОГО ДОЗРІВАННЯ
Психологи, лікарі та педагоги стверджують, що період з 12 до 18 років є найбільш складним і найбільш відповідальним у житті людини. У цей період людина розвивається як фізично, так і фізіологічно, а також здійснюється активне самопізнання, самоутвердження і формування особистості. Цей період характеризується як період статевого дозрівання.
Період статевого розвитку (пубертатний) тісно пов'язаний з діяльністю ендокринної системи й особливо з діяльністю нижнього мозкового придатка —гіпофіза. Ця залоза виробляє гормони, що потрапляють у кров і розносяться по всьому організмі, стимулюючи ріст і фізичний розвиток. У цей період рівень гормонів у крові підлітка збільшується в десятки разів. З цим пов'язано багато різких змін, що відбуваються з кожним підлітком. Ці зміни легко побачити: у хлопчиків — «ламається» голос, потім стає низьким, з'являється волосяний покрив на обличчі, інтенсивно росте кістяк і м'язова маса; у дівчаток — розвиваються молочні залози, розширюються кістки тазу.
У період статевого дозрівання для багатьох підлітків надзвичайно актуальними стають проблеми статевих стосунків. У цьому немає нічого дивного чи неприродного, тому що саме в цей період організм готується до виконання основної біологічної функції будь-якої особи — продовження свого виді роду.
Статеве дозрівання в хлопчиків відбувається з 11 до 18 років. Першими ознаками є збільшення розмірів зовнішніх статевих органів: пеніса і яєчок, у яких починають дозрівати сперматозоїди і вироблятися чоловічий статевий гормон. Під дією гормонів формуються вторинні статеві ознаки: ріст і зміна статевих органів, поява волосяного покриву на лобку і під пахвами, а також на обличчі. Починають функціонувати потові залози, шкіра на обличчі й на тілі стає маслянистою, з'являються вугрі. У фізичному відношенні — формується чоловіча фігура, змінюється голос. Цей період називають мутацією. Підліток у цей час говорить то басом, то фальцетом, голос постійно зривається, але поступово стає низьким, глибоким, виразним. З 14 років починає посилено вироблятися і виділятися сперма. Її мимовільне виділення називають еволюцією. Це явище найчастіше відбувається вночі 2—3 рази на місяць і це нормально, хлопчик стає юнаком. Порушенням є надмірне виділення сперми не тільки вночі, але і вдень. Цьому може сприяти дуже м'яка постіль, тісний одяг (особливо трусики), гостра їжа, вживання алкоголю, читання на ніч збудливої літератури. Утворення сперматозоїдів і статевих гормонів у дорослого чоловіка відбувається до 50—55 років, потім поступово скорочується і припиняється зовсім.
Статеве дозрівання дівчаток відбувається в період від 9 до 16 років. У цей період посилено виділяються статеві гормони під впливом гормонів гіпофіза. Під їх впливом посилено розвиваються жіночі вторинні статеві ознаки: розвиваються молочні залози, волосяний покрив на лобку і під пахвами, інтенсивно росте кістяк і м'язи, набуваючи жіночих форм. Приблизно в 12—14 років у дівчаток починається менструація — ознака дозрівання яйцеклітини у фалолієвих трубах. Менструація триває від 3 до 6 днів і відбувається приблизно через 28 днів. Спочатку менструація може бути нерегулярною, але через 2— 3 роки цикл стає регулярним. Крововтрата при менструації становить в середньому 50—100 мл. Між 45 і 50 роками настає менопауза — менструація стає нерегулярною, короткою чи тривалою, а потім зовсім припиняється.
Однак, незважаючи на те, що біологічна здатність до відтворення формується в дівчаток з появою менструації, а в хлопчиків — полюцій, справжня статева зрілість настає пізніше: у дівчат у 18—20 років, у хлопчиків — у 20—24 роки. До цього часу біологічна здатність до продовження роду доповнюється психічною і соціальною зрілістю.
Підлітки — це вже не діти, але ще і не дорослі люди. Підвищення секреції статевих гормонів обумовлює підвищену емоційність підлітків, зміну характеру. У цей період закладається багато рис, властивих конкретній особистості, виробляється уміння контролювати своє поводження, здатність володіти собою, своїми вчинками, настроєм, формуються моральні якості людини, її цілеспрямованість.
У цей період значно змінюються стосунки між хлопчиками та дівчатами: виявляється великий інтерес однієї статі до іншої, виникає бажання подобатися, кохати і бути коханим. У той же час юнаки і дівчата повинні пам'ятати, що зрілість чоловічого і жіночого організму зводиться не тільки до здатності чоловіка покласти початок вагітності жінки, а жінки — завагітніти, виносити дитину і народити її. Щоб виходити немовля необхідні спільні зусилля, а надалі потрібно створити всі умови для духовного і фізичного розвитку дитини. Це завдання не тільки матері, але і батька. Саме батько дитини повинен забезпечити всі умови жінці для виношування і виходжування нею дитини, для її розвитку і виховання. Для цього потрібно дозріти не тільки фізично, але і духовно, бути здатним взяти на себе відповідальність як моральну, так і матеріальну, за створення сім'ї та виховання дітей.
Режим і дисципліна підсилюють вольові якості, допомагають набута основні навички розумової і суспільно-трудової діяльності. Фізична і розумова праця, заняття спортом, повноцінне харчування, дотримання правил гігієни сприяють гармонійному розвитку підлітків, здорових, сильних, сміливих і духовно багатих людей.
СЕРЙОЗНА РОЗМОВА ПРО СЕКС
Розмова про інтимне життя дотепер досить скрутна для батьків і вчителів. Хоча ні для кого не секрет, що багато підлітків умудряються зазнати інтимного життя ще в школі. І мало хто в ці роки задумується про гігієну, про можливість захворювання і навіть про вагітність. Теоретично всі знають, що «від цього» бувають діти. Практично ж багато наївних школярок у «цікавому», як говорили бабусі, становищі продовжують чекати: а раптом розсмокчеться? Щоб такого не відбулося, уважно вивчіть цей розділ.
Хочете дитину в чотирнадцять років? Будь ласка! Ця лялька майже як жива, і її вимогливий, нестерпний лемент подіє на найміцніші нерви. (Це пронизливе ревіння не що інше, як записаний на плівку голос справжньої дитини.)
Репетує дитина кожні дві — чотири години, вдень і вночі. Єдиний спосіб її «заспокоїти» — тримати натиснутою кнопку в неї на спині приблизно 25 хвилин (стільки часу, як правило, треба, щоб погодувати дитину грудьми або із пляшечки).
Ідея винахідників полягає в тому, що ця лялька дає підліткам можливість відчути на власному досвіді, що таке маленька дитина 24 години на добу, і переконає їх, нарешті, що берегтися все-таки варто.
Першими батьківський тягар спробували на собі американські підлітки. Експерти з Британської асоціації із планування сім'ї визнали цю ідею цікавою і вирішили перевірити й на практиці у Великобританії, їхній інтерес легко можна пояснити. Адже Великобританія займає перше місце в Європі за рівнем підліткової вагітності. Кількість дівчат до 16 років, що вживають протизаплідні таблетки, за останні три роки потроїлася. Щороку у Великобританії стають вагітними 8000 дівчат у віці від 13 до 15 років. (У віковій групі 16—19 років їх відповідно близько 103000.) Міністерство охорони здоров'я Англії розробило цілу програму, мета якої — знизити рівень підліткової вагітності. У серпні 1994 року в школах Англії було навіть уведено як обов'язковий предмет сексуальну освіту.
От що відбулося з цими дівчатами, які завдяки ляльці-дитині на якийсь час стали батьками.
«Коли все скінчилося, я зітхнула з полегшенням». Лаура Берд, 14 років.
«5.00 вечора. Поки я анітрошки не хвилююся. Мені здається, що я цілком упораюся зі своїми обов'язками.
7.30 вечора. Коли дитина заплакала, ми саме сиділи за столом. Я поклала її зручніше, але вона не вгамовувалася, тоді я «погодувала» її. Це зайняло хвилин 20. Обід мій, звичайно ж, вистиг.
11. 00 вечора. Я вже в ліжку, от-от засну, і раптом—знову це ревіння. Намацую кнопку. Я вже майже спала, і спочатку мені здалося, що від її лементу в мене голова розколеться.
1.30 ночі. Я прокинулася від жахливого лементу. У пітьмі намацую кнопку, щоб «погодувати» маля. Усі думки тільки про одне — скоріше б пірнути назад у своє тепле ліжко.
4.00 ранку. Вона знову плаче. Я дуже втомилася, і мені набрид цей жахливий лемент. Щоб хоч якось відволіктися, я вмикнула телевізор, поки дитина «їла», але там не було нічого цікавого.
7 ранку. Дитину знову треба «годувати», а потім настав час збиратися в школу. Я почуваю себе абсолютно розбитою».
Думка Лаури: «У мене немає ні найменшого бажання заводити дитину в настільки ранньому віці. Це тривало всього одну ніч, але це було так важко! Я і не уявляла, як це обтяжливе — мати дитину. Найжахливіше — недосип і повна втрата незалежності. Я справді зітхнула з полегшенням, коли все це закінчилося».
Думка її мами Маргарет: «Я щиро співчуваю Лаурі, тому що розумію, через що вона пройшла. Думаю, це втримає її від думки заводити дитину занадто рано — це дійсно на багато що відкрило їй очі».
«Я так втомилася—мені хотілося лише одного: щоб вона нарешті замовкла». Елісон Хайд, 15 років.
«6.30 вечора. Я трохи хвилююся. Готуючись до нової для себе ролі, я навіть зробила ліжечко для дитини поруч з моїм.
7.30 вечора. Мені зателефонували дві подружки, щоб покликати до молодіжного клубу. Я сказала мамі, що віддам їй усі свої кишенькові гроші, якщо тільки вона побуде якийсь час нянькою, але вона відмовилася. Я, звичайно ж, засмутилася.
9.10 вечора. Дитина почала плакати, і я по-справжньому запанікувала. Я натиснула на кнопку, але, здається, пройшла вічність, перш ніж вона замовкла. Через якийсь час я почала потихеньку виходити із себе при думці, що в будь-який момент вона може знову заревіти.
2.10 ночі. Від плачу дитини я підскочила, як ужалена, хоч до цього спала досить міцно. Мені вже дійсно погано. Жахливо втомилася і хочу тільки одного: щоб вона більше не ревіла, але я розумію, що для цього мені доведеться її «годувати», так що мінімум до половини третьої мені не влягтися.
6.10 ранку. Вона знову прокинулася, і це просто вивело мене із себе. Я навіть хотіла витягти батарейки в неї зі спини, але все-таки не зробила цього.
9.10 ранку. Я була у ванній, коли дитина заревіла знову. Довелося вийти, щоб погодувати її. Я буквально розриваюся і не можу зібратися: спочатку доводиться розбиратися з її проблемами, а вже потім думати про себе. Скоріше б вона «наїлася»!»
Думка Елісон: «Це дуже складно, набагато важче, ніж я могла собі уявити! Думаю, найгірше — це прокидатися серед ночі. Під кінець я дуже втомилася і зраділа, що все це скінчилося. Мабуть, після цього я сто разів подумаю, перш ніж заведу справжню дитину».
Думка її мами Соні: «Головне, Елісон зрозуміла, що догляд за малям — це насамперед постійне емоційне навантаження. Вона просто вимоталася. Хоча це не справжня дитина, тремтіла вона над нею, як над живою. Лялька, до речі, дуже «реалістична».
Статевий інстинкт притаманний усьому живому і є вродженим почуттям. Саме в підлітковому віці виявляється інстинкт статевого потягу, а з настанням статевої зрілості увага підлітка зосереджується на сексуальних переживаннях. Цей інстинкт «пробуджують» статеві гормони. Статевий потяг підсилюють, у свою чергу, деякі зовнішні фактори: переживання, звуки, образи.
Статевий потяг часто ґрунтується на симпатії чи закоханості, а може перерости в таке почуття, як кохання. У коханні обох партнерів є, як правило, не тільки сексуальний потяг, але і духовна єдність.
Часто підлітки вважають коханням пристрасть, закоханість.
Такі почуття минають. Вони не можуть за силою і глибиною «конкурувати» з коханням. У стосунках, які ґрунтуються на коханні, можуть бути непорозуміння, страждання, але неможливі заздрість, ненависть, роздратування і втома одне від одного. Кохання, насамперед, базується на довірі, вірності, взаємоповазі. У ньому немає місця приниженням і зрадництву. Кохання облагороджує, воно не дає можливості відступити в ту хвилину, коли близькій людині погано; воно постійно змушує людей працювати над собою, щоб стати кращими, лояльнішими, гнучкішими, дошкульнішими та проникливішими.
Тимчасові контакти з партнерами приносять розчарування. Багато хто виправдовується, що шукають у такий спосіб кохання. Але це самообман. Подібні «пошуки» полягають у частій зміні статевих партнерів, не несуть у собі ніякої духовності. Тимчасові стосунки саме і руйнують віру в існування більш високих і радісних почуттів, крім того, вони не припускають відповідальності партнерів один перед одним. Дівчата, що живуть за такими принципами, часто не дотримуються запобіжних заходів, а потім зненацька «з'ясовують», що вони вагітні. Що залишається, якщо немає поблизу коханої людини, готової підтримати і допомогти, а в перспективі є безліч проблем, що у підсумку призведуть до негативних наслідків: образи та страху, аборту чи народження «непотрібної» дитини. Для того, щоб цього не відбулося, дівчина повинна знати, що завагітніти можна:
* навіть при першому статевому акті;
* у якім би положенні не відбувався статевий акт;
* навіть якщо статевий акт був перерваний;
* якщо твій хлопець ризикнув «грати» без презерватива;
* якщо ти сама забула (чи не змогла) застерегтися!


Завантажити

(Размер: 22.13K / Загрузок: 422)


Сайт: Autor   Добавлен: 9.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв