РекламаОт партнеровОсновні види апаратної косметології.РЕФЕРАТ
на тему:
Основні види апаратної косметології.
Лазер. Таласотерапія

Лазер — це пристрій, що підсилює оптичне випромінювання за допомогою індукованого висилання квантів світла. Світло — це електромагнітні хвилі визначеної довжини й амплітуди.
Властивості лазерного випромінювання:
— фіксована довжина хвилі — монохромність, тобто лазер генерує світло визначеного «кольору»;
— однакова фаза випромінювання фотонів — когерентність (коливання відбуваються узгоджено, в одній часовій фазі);
— випромінювання поширюється в суворо визначеному напрямку у вигляді світлового променя;
— фіксована орієнтація векторів електромагнітного поля в просторі — поляризація.
Під впливом лазерного випромінювання на шкіру частина світлової енергії поглинається її структурами. Як результат, відбуваються різні фотомеханічні і фототермічні ефекти: денатурація білка, аж до обвуглювання, вапоризація або мікрокавітація структур. Ступінь ефекту залежить від оптичних властивостей структур шкіри і характеристик лазера.
Для характеристики окремих видів лазера використовують такі параметри:
— енергія імпульсу;
— довжина хвилі;
— тривалість імпульсу;
— дивергенція променя.
Залежно від параметрів лазери поділяються на:
— низькоенергетичні (терапевтичні);
— високоенергетичні (хірургічні).
Терапевтичні лазери посилюють обмінні процеси в організмі, активізуючи синтез АТФ у мітохондріях. При цьому стимулюються процеси регенерації у тканинах, поліпшуються мікроциркуляція і гемодинаміка, підвищується рівень споживання кисню. При обробці суміжних з вогнищем запалення тканин, країв ран, післяопераційного рубця відбувається стимуляція фібробластів, відновлюються процеси у нервовій і м'язовій тканинах, відбувається активація клітинного і гуморального імунітету.
Показання: запальні і гноячкові захворювання шкіри, опіки, обмороження, герпес, вугрова висипка, телеангіектазії, післяопераційні набряки, старіюча шкіра, целюліт.
Протипоказання: новоутворення шкіри, лихоманкові стани, захворювання крові, туберкульоз активної форми.
Лазерне шліфування. В основі лазерного шліфування лежить принцип фототермолізу, в результаті якого світлова енергія перетворюється на теплову і руйнує верхні шари шкіри. Імпульси світлової енергії тривалістю 200 мілісекунд і частотою 300 мДж/см2 поглинаються внутрішньоклітинною водою епідермісу і позаклітинною водою дерми, у результаті чого відбувається її випаровування.
Глибина проникнення при кожному проходженні лазерного променя становить 0,2 мкм. Крім пошарового випарювання шкіри, лазер викликає її скорочення (ретракцію) внаслідок впливу на колагенові волокна дерми. В результаті цього вирівнюється рельєф шкіри і спостерігається ефект ліфтингу. Операція проводиться під загальним наркозом.
У сучасній косметології впроваджено нову назву лазерного шліфування старіючої шкіри — фотоомолодження.
Лазерна епіляція. Здійснюється рубіновим, олександритовим, неодимовим чи діодним лазерами з довжиною хвилі від 694 нм до 1064 нм (рис. 8.20). Вони дають червоне випромінювання, що поглинається меланіном волосяних цибулин.
Лазерний промінь проникає у волосяний фолікул, поглинається меланіном, перетворюється на теплову енергію і руйнує волосяну цибулину.
Недоліком методу є його дорожнеча, неможливість видалення сивого і світлого волосся, необхідність повторних процедур для досягнення бажаного результату.

Таласотерапія
Важко уявити собі сучасний косметичний салон, у якому немає будь-яких елементів таласотерапії. Терміном таласотерапія (від грецьк. таласо — море) називають лікувальну і профілактичну дію природних факторів морського узбережжя на людський організм. Природні фактори — це і морське повітря, і морська вода, грязі, водорості. Звичайно, в умовах сучасного міста неможливо створити модель морського узбережжя. Але для вирішення естетичних і оздоровчих завдань розроблено велику кількість програм на основі таласотерапії: антицелюлітні, відновлення форми після вагітності і пологів, антистресові, зниження маси тіла тощо. Особливо широко застосовують косметичні засоби для догляду за обличчям і тілом, виготовлені на основі морепродуктів.
У косметології з компонентів таласотерапії найчастіше використовують морські водорості. Цікаво, що саме водорості, найдавніші представники рослинного світу на Землі, виробляють до 70% кисню нашої планети. З відомих близько 25 тис. різновидів водоростей у косметології використовуються тільки близько 40.
Здебільшого це фукус, спіруліна, ламінарія, літотамнія і діатомові водорості, їх збирають у суворо визначених екологічно чистих місцях у такі періоди, коли концентрація мінеральних речовин у них стає максимальною. Для обробки сировини і виробництва різноманітних косметичних засобів використовуються найсучасніші технології, що дають змогу максимально зберегти природну силу рослин. Вважається, що водорості мають схожий зі шкірою хімічний склад, а морська вода містить ті ж мінеральні речовини, що і плазма крові людини. Тому стає зрозумілим, чому косметичні засоби на основі водоростей так ефективно впливають на організм у цілому і на шкіру зокрема: стимулюється обмін речовин, тканини насичуються вітамінами, амінокислотами, мікроелементами.
Фукус мілководний (бурі водорості) містить велику кількість альгінової кислоти і фітину. Він активує потові залози і застосовується у програмах корекції фігури та антицелюлітних програмах.
Спіруліна (синьо-зелені водорості) дуже багата на вітаміни, залізо, білки, має зміцнювальний, регенеруючий й відбілювальний вплив на шкіру. Надзвичайно ефективна у складі пластифікуючих масок, після яких шкіра стає гладенькою, світлішає, відзначається виражений ліфтинговий ефект.
Ламінарія глибоководна дуже багата на йод та інші мікроелементи. Поліпшує обмін речовин, широко використовується як засіб обгортання в антицелюлітних програмах; оскільки впливає на щитовидну залозу, входить до складу багатьох харчових добавок.
Літотамнія (червоно-зелені водорості) має високу концентрацію кальцію, магнію і заліза, вітамінів С і В2, а також рослинний слиз. Зволожує, пом'якшує і живить шкіру.
Морська сіль у косметології використовується в чистому вигляді або входить до складу різних косметичних препаратів. Ця сіль активізує обмін речовин, стабілізує кількість води в клітинах шкіри і нормалізує мікроциркуляцію у тканинах.
Грязі, або лес (морський ґрунт) використовують у чистому вигляді чи у складі препаратів (рис. 8.21). Грязі складаються з перегнилих залишків водоростей і різних мінеральних речовин. Особлива пластинчаста будова лесу надає йому гігроскопічності, тому він добре всмоктує в себе токсичні речовини, що виділяються разом з потом, тонізує шкіру, активізує мікроциркуляцію у тканинах.
Ще раз підкреслимо, що морські водорості, морська сіль і морські грязі можна використовувати в чистому вигляді, комбінувати одне з одним, а також з іншими косметичними засобами, наприклад, з ароматичними оліями. Дуже добре поєднувати застосування морепродуктів з апаратними методиками, мікрострумами, фонофорезом, пресотерапією тощо. Фірми-виробники пропонують широку гаму косметичних засобів на основі водоростей і морепродуктів для домашнього і салонного догляду за шкірою.СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. — К., 2004. — 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. — К.: Здоров'я, 1965. — 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. — М.: Медицина, 1974. — 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. — М.: Косметика й медицина, 2003. — 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. — М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. — М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. — СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. — М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: — М.: Медицина, 1964. — 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. — М.: Практика, 1999. — 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. — Прага: MAKSDORF, 2002.
13. «Les Nouvelles Esthetiques». — М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

Завантажити

(Размер: 10.17K / Загрузок: 237)


Сайт: Autor   Добавлен: 7.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв