РекламаОт партнеровОсновні види апаратної косметології.
РЕФЕРАТ
на тему:
Основні види апаратної косметології.
Дія світла

Апаратна косметологія — це розділ загальної косметології, що вивчає використання різних приладів з метою поліпшення зовнішності фізично здорових людей (тобто щоб допомогти здоровим людям залишатися молодими і привабливими). Фізіотерапія, на відміну від апаратної косметології, займається лікуванням хворих людей і є медичною наукою.
Для повноцінного використання тих чи інших апаратів необхідно розуміти, в чому полягає вплив різних фізичних факторів на організм людини, а оволодіння технічними основами роботи на кожному конкретному косметичному апараті є необхідною умовою для подальшої праці.
Кількість приладів, що випускаються для косметології, стрімко зростає. Як розібратися в цьому потоці? Що варто купити і використовувати у своїй практиці, а без чого можна спокійно обійтися? Чи справді апарат має унікальні властиві чи це просто упакована в яскраву обгортку стара методика?
За основним діючим фактором можна виділити кілька основних напрямків апаратної косметології:
— дія світла (хромотерапія, солярій, фотоепіляція);
— тиск (вакуумна чистка, вакуумний масаж, пресотерапія);
— температура (вапоризація, кріомасаж);
— електричний струм постійний чи змінний (дарсонвалізація, іонофорез, гальваніка, мікроструми, електростимуляція, електро-ліполіз, електроепіляція);
— ультразвук (УЗ-пілінг, фонофорез);
— лазер (лазерна епіляція, лазерне шліфування шкіри, або фо-тоомолодження);
— таласотерапія (грязі, душі, ванни);


Рис 8.6. Косметичний комбайн:
1 — вапоризатор; 2 — іонофорез (насадки 4-х видів);
3 — дезінкрустація (глибоке очищення шкіри обличчя); 4 — бросаж щіток (5 видів); 5 — спрей (голковий душ) для розпилювання лосьйонів; 6 — вакуум-очистка (очищення пор шкіри всмоктуванням); 7 — дарсонваль; 8 — лампа-лупа із збільшенням у 3 рази; 9 — лампа-аналізатор стану шкіри в УФ-променях (лампа Вуда); 10 — ультрафіолетовий стерилізатор

— комбінована дія (застосування спеціальних капсул, лазня, сауна).
Застосування наведених факторів можливе як у вигляді ізольованих приладів, так і у вигляді комбайнів, що поєднують різні фактори впливу (рис. 8.6). Найпростішим прикладом косметичного комбайна є прилад, який сполучає у собі вапоризатор, блок для вакуумного очищення і вакуумного масажу обличчя, блок для пілінгу за допомогою обертових щіток (брашинг), блок з апаратом дарсонваль і лампу-лупу.

Дія світла
Загальновідомо, що барви навколишнього світу впливають на загальний стан, настрій кожного з нас. На цьому побудовані принципи кольоропсиходіагаостики і кольоролікування. В Європі лікування кольором застосовується вже понад 100 років.
Хромотерапія дає змогу підсилити дію застосовуваних препаратів, емоційно впливає на людину.
Червоний колір активізує обмін речовин, позитивно впливає на ендокринну систему, нормалізує пігментоутворення, м'яко усуває явище куперозу.
Синій колір справляє загальний заспокійливий вплив, нормалізує функцію щитовидної залози, сприяє нормалізації венозного кровообігу, активізує лімфодренаж, сприяє пом'якшенню, зволоженню, детоксикації шкіри (рис. 8.7).
Фіолетовий колір тонізує гіпофіз, сприяє поліпшенню кровообігу шкіри, а також відновленню її еластичності, тургору.
Жовтий колір активізує процеси очищення, регенерації, має дезінфікуючі, тонізуючі властивості, активно застосовується при лікуванні акне, старінні шкіри, целюліті.
Зелений колір благотворно впливає на імунітет, нормалізує саловиділення, має заспокійливу, болетамувальну, нормотрофічну дію.
У сучасних косметичних салонах хромоте-рапія часто поєднується із заспокійливою музикою.
Солярій. Незважаючи на те, що термін «фотостаріння» міцно ввійшов у наш побут і всі ми знаємо про ушкоджувальний вплив ультрафіолетових променів, мода на засмаглу шкіру не минає. З легкої руки Коко Шанель засмагла шкіра стала символом успіху. Ті, хто не має часу чи матеріальних можливостей взимку відпочивати на березі теплого моря, стають постійними клієнтами соляріїв у салонах краси (рис. 8.8).
Що є більш шкідливим: штучна чи природна засмага? Це питання й дотепер — предмет дискусій фахівців. Але у солярію є одна незаперечна перевага — можливість строго дозувати УФ-опромінення. Клієнт сам вирішує: загоряти чи не загоряти в солярії? Косметик повинен зробити все так, щоб шкода від впливу УФ-променів була мінімальною.

Рис. 8.7. Апарати для хромотерапії

Рис. 8.8. Солярій
Демонстрація високої професійної підготовки може підвищити авторитет косметика і залучити нових клієнтів. Для цього необхідно:
— перед початком процедури визначити фототип шкіри клієнта, оглянути зовнішні шкірні покриви для виявлення можливих протипоказань для перебування в солярії;
— пояснити клієнтові техніку засмаги;
— вести індивідуальну карту клієнта;
— стежити за дотриманням часу експозиції;
— не залишати кабінет, поки клієнт перебуває в солярії;
— проводити поточну дезінфекцію робочої поверхні солярію;
— своєчасно замінювати лампи у солярії. Протипоказання для засмаги в солярії: гострі запально-гнійні
захворювання, хронічні захворювання печінки і нирок, підвищена функція щитовидної залози (гіпертиреоз), наявність доброякісних пухлин будь-яких органів, страх замкнутого простору (клаустрофобія) та інші психічні захворювання, підвищена чутливість до УФ-випромінення, а також прийом лікарських препаратів (антибіотики тетрациклінового ряду, гормональні контрацептиви).
Визначення фототипу шкіри клієнта здійснюється відповідно до загальновизнаної класифікації Фіцпатрика (табл. 8.1).
Таблиця 8.1 Класифікація фототипів шкіри за Фіцпатриком

Після визначення фототипу заповнюється індивідуальна карта клієнта, приблизну схему якої наведено нижче.
Індивідуальна карта клієнта
Прізвище, ім'я Вік________________________________
Контактний телефон Фототип шкіри_________________
Наявність родимок на шкірі_________________________
Відвідування солярію в минулому ___________________
Наявність хронічних захворювань ___________________
Прийом лікарських препаратів______________________

Примітки_____________________________________________


Пам'ятка для клієнтів солярію
1. Перед відвідуванням солярію зняти макіяж, прийняти душ, перед першим відвідуванням доцільно скористатися кремом-скрабом.
2. Після проведення гігієнічних процедур бажано нанести на весь шкірний покрив спеціальний фотозахисний крем для соляріїв і обов'язково нанести захисний крем на губи.
3. Протипоказано користуватися парфумами і косметичними препаратами безпосередньо перед відвідуванням солярію, тому що вони можуть містити фотосенсибілізуючі речовини.
4. Обов'язково користуйтеся спеціальними окулярами або закривайте ділянку очей косметичними дисками. Бажано прикрити волосся.
5. Після відвідування солярію слід нанести спеціальний зволожувальний крем («після засмаги») і прийняти душ.
Косметик неодмінно має пояснити клієнту необхідність поступової засмаги і догляду за шкірою після кожного сеансу в солярії, а також роз'яснити механізм утворення засмаги, позитивний і негативний вплив УФ-променів на шкіру та організм загалом.
При виявленні протипоказань для відвідування солярію, потрібно пояснити пацієнту можливість зміни кольору шкіри за допомогою автобронзантів. Для зменшення негативного впливу на шкіру УФ-променів у солярії та в природних умовах (на пляжі), варто рекомендувати клієнту прийом антиоксидантів ((3-каротин, вітамін Е, вітамін С).
Приблизний перелік фотосенсибілізуючих засобів:
— антибіотики тетрациклінового ряду;
— антигістамінні препарати;
— сульфаніламідні препарати;
— контрацептивні засоби;
— делагіл;
— пувален;
— третиноїн (ретин-А);
— ефірні олії.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. — К., 2004. — 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. — К.: Здоров'я, 1965. — 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. — М.: Медицина, 1974. — 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. — М.: Косметика й медицина, 2003. — 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. — М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. — М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. — СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. — М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: — М.: Медицина, 1964. — 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. — М.: Практика, 1999. — 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. — Прага: MAKSDORF, 2002.
13. «Les Nouvelles Esthetiques». — М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.Завантажити

(Размер: 83.19K / Загрузок: 287)


Сайт: Autor   Добавлен: 7.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв