РекламаОт партнеровМакіяж. Фарбування брів і вій
РЕФЕРАТ
на тему:
Макіяж. Фарбування брів і вій


Макіяж дає змогу поліпшити зовнішній вигляд людини, тим самим піднімаючи їй настрій і вселяючи впевненість. За допомогою макіяжу можна згладити сліди невблаганного часу, сховати зморшки і круги під очима, почервоніння шкіри і пігмент ні плями, змінити форму обличчя, «скругливши» впалі щоки і пом'якшивши обриси занадто випнутих вилиць, збільшити очі, підкреслити брови, виділити контур губ.
Клієнтка косметичного салону і після різних процедур хоче виглядати «пристойно», тому легкий, природний макіяж — абсо лютно необхідна процедура, технікою виконання якої зобов'яза ний володіти кожний косметик.
Легкими, малопомітними штрихами підкреслюються основні лінії брів, очей, губ. Декоративна косметика — природних тонів, пудра — легка і прозора, підібрана до кольору шкіри (табл. 10.1).
Таблиця 10.1
Засоби декоративної косметики

Перед нанесенням макіяжу необхідно:
— ретельно підготувати шкіру: очистити і зволожити її відпо відно до типу шкіри обличчя клієнтки;
— вивчити пропорції обличчя для того, щоб за необхідності під-коригувати обличчя моделі, виділивши при цьому окремі його риси.
Для виконання необхідної корекції використовують два від тінки:
— темний, щоб зменшити, сховати занадто виступаючі місця;
— світлий для надання додаткового обсягу, збільшення і виді лення рельєфів.
Текстура і кольори косметичних засобів обираються відповід но до особливостей моделі: тип шкіри, овал обличчя, розріз очей, форма носа, губ тощо. Пропонуємо техніку макіяжу для корекції косметичних недоліків (рис. 10.10).
Схема нанесення макіяжу. Щоб макіяж виглядав природні-шим і тримався протягом дня, при нанесенні різних декоративних засобів потрібно обов'язково дотримуватися такого порядку:

Рис. 10.10. Корекція овального (а), квадратного (б), круглого (в),
трапецієподібного (г), трикутного (д) і подовженого (е) облич:
1 — темна корекція; 2 — світла корекція; 3 — рум'яна

1. Нанести зволожувальний крем, усунути надлишки за до помогою косметичної серветки;
2. Вологим епонжем нанести тональний крем;
3. Нанести засіб, що маскує круги під очима так, щоб вони не виділялися на шкірі;
4. Відновити прозорість шкіри, усунувши надлишки за допо могою серветки; напудрити обличчя й повіки розсипчастою пуд рою за допомогою пушка;
5. Підкоригувати там, де це необхідно;
6. Нанести тіні за допомогою пензлика;
7. Обвести контур очей підводкою для повік або контурним олівцем; у місцях, де це необхідно, розтушувати контур за допо могою аплікатора;
8. Нанести туш на вії;
9. Виділити брови олівцем для брів, що відповідає їхньому природному кольору;
10. За допомогою пензлика і рум'ян виділити щоки;
11. Обвести контур губ спеціальним олівцем; нанести на губи помаду і блиск.

ФАРБУВАННЯ БРІВ І ВІЙ
Фарбування брів і вій є дуже частою процедурою в косметич ному салоні, тому кожний косметик неодмінно має опанувати техніку її виконання.
При фарбуванні брів і вій необхідно захищати ніжну шкіру від агресивної дії фарби. Для цього підходить густий жирний крем, який захищає шкіру і не розтікається. Для додаткового за хисту шкіри нижніх повік, крім крему, можна використовувати спеціальний папір у формі пелюсток чи тонкий шар зволоженої вати, який накладається під нижні вії на крем.
Для фарбування вій не можна користуватися фарбою для во лосся, а додавання урсолу є неприпустимим, тому що ця речови на є канцерогеном. Розводити фарбу слід 3% розчином пере кису водню (чи розчином іншої концентрації згідно з рекоменда цією виробника фарби) безпосередньо перед процедурою, тому що фарба з часом окислюється.
Спеціальна фарба для фарбування вій і брів буває чорна, ко ричнева, сіра і синя.
При фарбуванні вій у чорний колір краще змішати дві части ни чорної фарби та одну синьої. Якщо необхідно зробити брови дуже темними, чорну фарбу змішують з коричневою. Колір брів підбирають з урахуванням кольору волосся і шкіри клієнта. Бро ви мають бути світлішими за вії. З цією метою краще скориста тися сірою чи коричневою фарбою. Якщо крім чорної фарби не має ніякої іншої, можна, звичайно, використовувати і чорну, але час впливу повинен бути мінімальним. Краще пофарбувати бро ви ще раз, якщо клієнт вважає їх недостатньо темними, ніж потім намагатися зробити їх світлішими.
Для фарбування вій і брів вам знадобляться:
1. Фарба для вій і брів — чорна, сіра, коричнева і синя;
2. 3%-ний перекис водню;
3. Захисний крем;
4. Засіб для зняття фарби;
5. Засіб для демакіяжу очей;
6. Заспокійливий тонік або маска для повік;
7. Косметичні диски;
8. Косметичні палички;
9. Пензлик для фарбування;
10. Чашечка для розведення фарби;
11. Пінцет для брів;
12. Серветка для обличчя.
Техніка проведення процедури. На початку процедури, піс ля приготування фарби, проведіть демакіяж очей спеціальним за собом, що не містить'у своєму складі олій і жирів, тому що во ни будуть перешкоджати дії фарб. Попросіть клієнта дивитися вгору і нанесіть товстий шар захисного крему на нижні повіки, намагаючись не зачепити вії. Поверх крему під нижні вії покла діть захисні пелюстки. Потім попросіть клієнта заплющити очі і нанесіть крем на верхні повіки, тому що, профарбовуючи корені вій, ви можете забруднити шкіру.

Рис 10.12. Метод визначення довжини брови

Пензликом або гладенькою па личкою (наприклад, скляною) нанесіть свіжоприготовлену фарбу на вії.
Брови фарбують, починаючи з зовніш ніх країв, по черзі профарбовуючи тонкі ді лянки, рухаючись до перенісся. Довжина брови визначається так: уявно проведіть прямі лінії від крил носа через зовнішні і внутрішні кутики очей. Брова має закінчу ватись біля цієї лінії (рис. 10.12). Щоб збе регти природний вираз обличчя, не слід зловживати вираженим фарбуванням брів у чорний колір.
Поцікавтеся в клієнта, чи не з'явилося відчуття печіння і болю в очах. При наяв ності цих ознак покладіть на повіки вологі тампони, щоб пом'якшити дискомфорт і витримати час експозиції. Після фарбуван ня змийте фарбу прохолодною водою за до помогою тампона. Якщо при фарбуванні вій все-таки забруднилися повіки, акуратно, намагаючись не травму вати ніжну шкіру, зітріть фарбу спеціальним засобом за допомо гою косметичної палички і добре промийте очі. Потім покладіть на повіки на 5-10 хв. заспокійливий компрес, для якого можна використовувати як спеціальні косметичні препарати, так і зви чайний чай або відвар ромашки. На завершення на повіки нане сіть спеціальний крем.
Форма брів. За допомогою фарбування і коригування вищи пуванням можна змінити форму брів, роблячи їх більш вигнути ми чи прямими. Для надання форми краще дотримуватися при родної лінії росту волосся на бровах. При цьому необхідно вра ховувати індивідуальні особливості обличчя і сучасні тенденції моди.
Напівкруглі, підняті брови створюють враження здивованості. Опущені зовнішні кінці брів надають обличчю вираз суму, скор боти, роблять обличчя старшим.
Для того, щоб надати бровам тієї чи іншої форми, вдаються до вищипування волосків спеціальним епіляційним пінцетом. При цьому видаляють тільки те волосся, що росте за межами потрібної лінії брови. Видаляти волосся треба по нижньому краю брів. Чим вище розташовується лінія брів, тим краще відтінюються очі, зда ються більшими й виразнішими. Якщо брови дуже густі, то бага то волосся видаляти не слід, тому що це може призвести до зміни виразу обличчя.
При фарбуванні і наданні форми бровам необхідно вислухати побажання клієнтки, але якщо ви вважаєте, що такі форма й ко лір не дуже їй підходять, постарайтеся тактовно переконати клі єнтку в цьому; якщо ж це не вдається — не сперечайтеся, бажан ня клієнта — закон.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законо давчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. — К., 2004. — 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри лю дини. — К.: Здоров'я, 1965. — 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. — М.: Медицина, 1974. — 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. — М.: Косметика й медицина, 2003. — 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. — М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. — М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. — СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. — М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: — М.: Медицина, 1964. — 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. — М.: Практика, 1999. — 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Космето логия: Теория й практика. — Прага: MAKSDORF, 2002.
13. «Les Nouvelles Esthetiques». — М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd At las. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.Завантажити

(Размер: 43.21K / Загрузок: 458)


Сайт: Autor   Добавлен: 7.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв