РекламаОт партнеровКосметичні недоліки шкіриРЕФЕРАТ
на тему:
Косметичні недоліки шкіри


Щоденна практика косметика ставить перед ним дві групи завдань: перша — гігієнічний догляд за шкірою обличчя; друга — корекція косметичних недоліків за бажанням пацієнтів.

1. ПОРУШЕННЯ ПІГМЕНТАЦІЇ
Ластовиння — це прояв генетичних особливостей пігментації шкіри, що успадковується за аутосомно-домінантним типом. З'являється у дитячому віці чи юності, частіше в рудих або блондинів у вигляді дрібних світло-коричневих плям на відкритих ділянках шкіри обличчя, рук, спини (рис. 3.1). Під впливом сонячних променів кількість ластовиння збільшується, колір його стає яскравішим.
Для видалення ластовиння застосовують пілінг різних видів, шліфування шкіри мікрокристалами, відбілювальні креми, маски


Рис. 3.1. Ластовиння

для салонного і домашнього догляду. Пік лікування ластовиння припадає на осінньо-зимовий період. Обов'язкова умова успішної боротьби з ластовинням — використання сонцезахисних засобів протягом року, причому величина SPF повинна наростати у весняно-літній період.
Хлоазма — набуті плями коричневого кольору, що розміщуються переважно на обличчі. Хлоазма має неправильні обриси і різкі межі. Колір її підсилюється під впливом УФ-променів. Причини виникнення хлоазми можуть бути різними. Найчастіше — це ендокринні зміни в організмі вагітних жінок, гінекологічні захворювання, хвороби печінки. Хлоазма може
зникати чи ставати менш помітною після усунення причини, що її викликала. Без цього усунути хлоазму косметичними засобами практично неможливо.
У сучасній косметології термін «хлоазма» перетворився на термін «мелазма», що підкреслює, таким чином, пігментне її походження.
Методи корекції: пілінг різних видів, механічне і лазерне шліфування, відбілювальні процедури в салоні, обов'язкове застосування сонцезахисних засобів.
Депігментації — вогнищеве зменшення пігменту чи його повна відсутність у шкірі. Причини цього явища на сьогоднішній день не з'ясовані. Для корекції застосовують камуфлювальний макіяж.

2. КУПЕРОЗ
Зовнішній вигляд шкіри багато в чому залежить від стану судин, які її живлять. Під впливом різних шкідливих факторів судини шкіри можуть розширюватися. Розширення може бути як тимчасовим, так і постійним. Постійно розширені дрібні судини шкіри діаметром від 0,1 мм і більше називаються телеангі-ектазіями. Телеангіектазії, що розвинулися з артеріол, — тонкі, прямі судини яскраво-червоного кольору; що розвинулися з венул — трохи товщі, звивисті, синюшного кольору. Розрізняють кілька типів телеангіектазій: прості (лінійні), зірчасті («павучки») і плямисті.
Шкіра реагує на шкідливі зовнішні впливи печінням, поколюванням, сверблячкою, іноді почервонінням і навіть запаленням. Почервоніння шкіри однорідні, без чітких меж і виникають, як правило, на щоках, носі, чолі, підборідді. Спочатку почервоніння і печіння можуть бути тимчасовими. Згодом судини розширюються і втрачають еластичність: почервоніння стає постійним та ін-тенсивнішим. Це і є та стадія куперозу, коли у людини розширені дрібні судини шкірного покриву.
Термін «купероз» є збірним, під ним розуміють такий стан шкіри обличчя, коли ми бачимо надмірну щодо впливу зовнішніх і внутрішніх подразників реакцію у вигляді почервоніння шкіри в поєднанні з уже наявними телеангіектазіями.
Купероз переважно розвивається у людей зі світлою шкірою. Захворювання супроводжується неприємним відчуттям печіння, тому може створити для людини труднощі у соціальному і професійному плані.

Рис. 3.3. Схема куперозу. Телеангіектазії різних типів:
1 — прості (лінійні); 2 — деревовидні; 3 — зірчасті (павукоподібні); 4 — плямисті (пантиформні)

Причини розширення судин. Оскільки купероз має судинну природу, його розвиткові сприяють будь-які фактори, під впливом яких виникає венозний застій. Так, почервоніння може бути спровоковано:
— вживанням гострої чи занадто гарячої їжі, алкоголю;
— палінням;
— різкими перепадами температури;
— деякими захворюваннями внутрішніх органів;
— тривалим місцевим застосуванням кортикостероїдних кремів.
Проблеми, пов'язані із судинами, поглиблюються впливом ультрафіолетового проміння, гормональними порушеннями, стресами.
При виникненні цієї проблеми необхідно зміцнювати стінки кровоносних судин, відрегулювати тиск у судинах, поліпшити мікроциркуляцію, попередити утворення телеангіектазій. Шкірі потрібен особливо дбайливий догляд. Для вирішення проблеми куперозу косметолог може запропонувати таку схему:
— очищення шкіри від поверхневого механічного забруднення (лосьйони, молочко, гель);
— глибоке очищення шкіри (пілінг, гідропілінг, активний концентрат вітаміну Е, маски, вітамін А, сироватка, крем для обличчя);
— зміцнення стінок судин (маски, що містять екстракт кінського каштана, гінкго білоба, арбутин);
— закріплення ефекту (крем для обличчя, до складу якого входять SPF).

3. ЗМОРШКИ
Розрізняють динамічні і статичні зморшки. Динамічні є наслідком скорочення мімічних м'язів і можуть з'явитися в досить молодому віці. Статичні зморшки є проявом старіння шкіри (рис. 3.4) і розвиваються в результаті деградації структурних елементів дерми, насамперед колагенових і еластинових волокон.
Для профілактики динамічних зморшок необхідно виконувати спеціальну гімнастику для обличчя (див. розділ 7), а для корекції — ін'єкують препарати «Ботокс», «Диспорт» та ін., до складу яких входить токсин ботулізму. При цьому паралізується рухова активність певних мімічних м'язів. Ще одним методом корекції динамічних зморшок є контурна пластика: введення під зморшки спеціальних гелів природного (гіалуронова кислота), синтетичного (поліакриламідний гель) і комбінованого складу. Хімічні формули гелів постійно вдосконалюються, комбінуються, з'являються нові назви. Комбінація зазначених методик дає чудовий результат.
Статичні зморшки, що розвиваються з віком, є одними з основних об'єктів для різноманітного косметичного догляду у салонах краси. Для того, щоб віддалити їхню появу, необхідно правильно доглядати за шкірою з дитячого віку, уникати надмірного впливу УФ-випромінювання протягом життя, а також прагнути підтримувати оптимальну масу тіла, уникаючи різких перепадів від схуднення до ожиріння і навпаки.
Як правило, молодо виглядають жінки, які ведуть здоровий спосіб життя.
Для корекції статичних зморшок у косметичному салоні можна проводити будь-які процедури, що поліпшують кровопостачання шкіри обличчя, зміцнюють м'язи обличчя, нормалізують відплив лімфи, живлення і зволоження шкіри. До таких процедур належать різноманітні апаратні методики, масаж різних видів, мезотерапія, нанесення ампульних препаратів, активних сироваток, кремів, масок.

4. НАБРЯКЛІСТЬ ШКІРИ ПОВІК
Набряклість шкіри повік виникає як результат порушення мікроциркуляції лімфи в періорбітальній ділянці. Це пов'язано з особливостями анатомічної будови м'яких тканин навколо ока: пухка підшкірно-жирова клітковина і дуже тонкі шари дерми та епідермісу. Для корекції набряклості шкіри повік застосовують:
— мікрострумову терапію;
— лімфодренажну масажну техніку;
— спеціальні маски для повік.
Потрібно пам'ятати, що надмірний активний вплив на шкіру може викликати посилення набряку повік, тому косметичний догляд за нею має бути вкрай делікатним.


5. МІШКИ ПІД ОЧИМА
Ця естетична вада розвивається внаслідок накопичення жирової тканини (жирові грижі), що утворюються через слабкість кругового м'яза ока. У людей схильність до утворення таких мішків має генетичну природу.
Деяке поліпшення дають лімфодренажні техніки масажу в поєднанні з мезотерапією. Але реальна корекція цього недоліку можлива лише засобами пластичної хірургії.

6. ГРАВІТАЦІЙНИЙ ПТОЗ
Гравітаційний птоз — це старече опущення всіх м'яких тканин обличчя з порушенням його контуру (овалу). Для профілактики розвитку гравітаційного птозу та для часткової корекції, якщо він уже розвинувся, можна рекомендувати гімнастику для обличчя, апаратні методики, що тонізують м'язи обличчя, поліпшують кровопостачання м'яких тканин, різні масажні техніки, пластифікуючі маски. Виражений птоз можна коректувати тільки за допомогою методів пластичної хірургії.

7. ГІРСУТИЗМ
Гірсутизм (волосатість) — стан, коли в жінок надмірно розростається волосся в місцях, характерних для чоловіків. При лабораторному дослідженні з'ясовується, що у крові цих пацієнток істотно підвищений рівень чоловічого статевого гормону (тестостерону).
Корекцією рівня тестостерону в сироватці крові займаються лікаріендо-кринологи. Епіляції різних видів, виконувані косметиком, дають тимчасовий результат.
Пацієнткам, у яких наявні ознаки гірсутизму, протипоказані будь-які електропроцедури на обличчі, будь-які види догляду, що викликають посилений кровообіг у судинах шкіри обличчя (наприклад, термомаски, маски з бодягою.)

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. — К., 2004. — 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. — К.: Здоров'я, 1965. — 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. — М.: Медицина, 1974. — 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. — М.: Косметика й медицина, 2003. — 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. — М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. — М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. — СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. — М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: — М.: Медицина, 1964. — 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. — М.: Практика, 1999. — 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. — Прага: MAKSDORF, 2002.
13. «Les Nouvelles Esthetiques». — М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.


Завантажити

(Размер: 28.59K / Загрузок: 317)


Сайт: Autor   Добавлен: 7.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв