РекламаОт партнеровЗасоби механізації у технології ректальних лікарських форм


Реферат на тему:
Засоби механізації у технології ректальних лікарських форм


Форми для виливання супозиторіїв виготовляються п'яти типорозмірів. Опис приладу приведений у розділі «Супозиторії». Форми розраховані на одноразове виливання до ЗО супозиторіїв.
А. І. Чирков і П. А. Муштуков розробили і виготовили в індивідуальному порядку форми для супозиторіїв з нетоксичного, індиферент¬ного до розплавленої супозиторної маси алю¬мінієвого сплаву. їх характерна особливість -швидке формування супозиторіїв за рахунок використання алюмінієвого сплаву з високою теплопровідністю, а також наявність каналів у формі, якими пропускається холодна вода, що подається спеціальним шлангом.

Мал. 60. Універсальна фасувальна машина

Пристрій для готування супозиторіїв фірми «Ервека» (ФРН) Входить у комплект лабора¬торних приладів, має термостатовану посуди¬ну з мішалкою, розташованою на кришці, електричним приводом мішалки и електронагрівальними елементами, електроконтак¬тним термометром, тримачем супозиторних форм, механізмом переміщення форми, набором супозиторних форм. Пристрій монтується на універсальному приводі. Пост¬ійно перемішувана супозиторна маса через зливальний наконечник у нижній частині посудини надходить послідовно в чарунки форми. До набору супозиторних форм вхо¬дять чарунки для виливання торпедоподібних, циліндричних і конічних супозиторіїв обсягом 1, 2, 3 см3, а також глобулів сферичної, яйцеподібної та інших конфігурацій, число чарунків у формі від шести до п'ятдесяти.
Певний інтерес представляє прес для готування в аптечних умовах супозиторіїв, використовуваний в аптеці № 1 міста Тернополя. Прес складається з масивного мета¬левого циліндра, поршня, який приводиться в рух за допомогою гвинта, матриці на три форми супозиторіїв для дорослих або на шість форм для дітей та спеціального упора.
Супозиторії готують методом пресування. Супозиторну масу поміщають у циліндр і поршнем через канали під тиском подають її в порожні матриці. Після їх заповнення до відказу відкручують упор і спресовані свічки виштовхують із преса.
Застосування преса значно підвищує продуктивність праці, поліпшує якість і зовнішній вигляд супозиторіїв і сприяє дотриманню санітарних правил при їх технології.

Мал- 124. Форми супозиторіїв: а - ректальні форми:
1 - циліндр із загостреним кінцом;
2 - конус; 3 - торпедо- або сигаро¬подібні;
б - вагінальні форми:
1 - кульки; 2 - овули; 3 - песарії; в - порожнисті; г - палички


Мал. 125. Пристрій для по¬дрібнення жирових основ

Мал. 127. Форма з полістиролу з роз'ємними еле¬ментами для виливання супозиторіїв: 1 - форма; 2 - ковшик для плавлення і змішування компонентів супозиторіїв; 3 - розливна лійка

Man- Л2й. BwroiOBriewra сутїОЗУїторїїв методом виливання у форми. Заповнення форми


Мал. 129. Супозиторний прес: 1 - мірний циліндр; 2 - поршень; З - гвинт; 4 - матриця; 5 - упор; 6 - спресовані свічі
Завантажити

(Размер: 28.38K / Загрузок: 308)


Сайт: Autor   Добавлен: 4.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв