РекламаОт партнеровСамонавіяння
РЕФЕРАТ
на тему:
Самонавіяння

Самонавіяння — це впровадження думки нами са мими в наське самих. Формули самонавіяння вимовляються ніби мимохідь, без яких-небудь зусиль. Краще вимовляти формули самонавіяння, перебуваючи у розслабленому стані. Чим більше розслаблення організму, тим податливішим стає підсвідомість для цільових настанов. Установки підсвідомості можуть бути ви ражені у вигляді слів чи уявлень. Одночасне використання сло весних формул і відповідних їм уявлень підсилює самонавіяння. При складанні формул самонавіяння варто враховувати:
1. Формули самонавіяння повинні бути стверджувальними. У них не повинна міститися частка «не». Це пояснюється тим, що сила слів, застосовуваних у самонавіянні, може перемогти силу пастки «не». Наприклад, у фразі «я не боюся» слово «боюся» може виявитися сильнішим за частку «не», і ефект від формули буде протилежним очікуваному. У такій ситуації краще сказати: «я сміливий» або що-небудь подібне.
2. Іноді й занадто стверджувальне звучання формули може Викликати внутрішній протест. У такому випадку формулу самонавіяння необхідно зм'якшити. Наприклад, замість: «Я дуже впев нений у собі», можна застосувати «Я есе впевненіший і впевнені ший у собі».
3. Слова, які використовуються у формулах самонавіяння, повинні бути ясними, легкими для сприйняття і, по можливості, короткими. Можна із впевненістю сказати, що формула «Я з кож ним днем стаю все більш трансцендентним» підсвідомістю сприй нята не буде.
4. Самі формули також не повинні бути занадто довгими і заплутаними.

Приблизна техніка проведення самонавіяння
Щоранку, прокинувшись, і щовечора перед тим, як заснути, слід, закривши очі й не намагаючись зосередити увагу на тім, що говориш, вимовити бездумно 20—30 разів формулу самонавіяння. Наприклад: «З кожним днем, кожної години, кож ної хвилини я стаю все впевненішим і впевненішим. Мій страх поступово зникає».
Наприкінці завжди додавати універсальну формулу самона віяння: «Мені з кожним днем стає все краще і краще у всіх пла нах». Вимовляти всі ці формули потрібно без найменшого на пруження свідомості. Вимовляти потрібно монотонно і без емо ційних сплесків. Таким шляхом формули через органи слуху про никають механічно в наше несвідоме «я» і, проникнувши туди, негайно роблять відповідну дію.
Один з найважливіших факторів, Ідо сприяють успіху того чи іншого починання,—впевненість у своїх силах. Звичайно, вико ристовуючи наведені нижче методи, успіху в зміні себе може досягти і невпевнена у собі людина, але, по-перше, ймовірність цього менша; по-друге, у будь-якому випадку ефективність зміни себе в людини, яка вірить у свої сили, буде набагато вищою.
Наведені нижче формули самонавіяння допоможуть підсили ти впевненість у силах тим, у кого вона вже наявна, і розвинути її тим, у кого її немає.

Формули самонавіяння
для розвитку впевненості в собі
«Я зовсім спокійний, впевнений у собі та вільний. Моє дихання рівне і спокійне. Я повністю розслаблений і готовий сприймати самонавіяння з кожним днем, годиною, хвилиною я почуваю себе все кра ше і краще у всьому.
З кожним днем, годиною, хвилиною я стаю все впевненішим І впевненішим у своїх силах.
Я вірю в себе й у свої воістину безмежні можливості.
Висловлювання — важко, неможливо, я не в змозі, це вище мооїх сил — зникають з моєї мови.
Моїми виразами стають слова: це легко, я можу, це складно, але я спробую і зроблю.
У будь-якій ситуації, у будь-якій обстановці я залишаюся впевненим у собі та своїх силах». І Віра в себе припускає і передбачає, що цілком можливі й вали, відступи, невдачі — вони не повинні ні в якому разі позбавити впевненості в собі, віри в себе. Не поспішайте. Дайте час. Не вимагайте від себе відразу ж якихось досягнень. Не прив'язуйтеся до результату і результат буде (звичайно, якщо будуть дії для його досягнення).
Формули самонавіяння можна використовувати і для того, щоб це хвилюватися і для того, щоб «зняти» вже розвинене хвилю вання. Нижче пропонуються приблизні варіанти формул.

Формули самонавіяння для вироблення спокою
1-й варіант
«Я охоплюю своєю увагою весь організм, всі органи і системи, усі клітини тіла (подумки пройти по всьому тілу). Я стаю спокійнішим і спокійнішим. Я скрізь і завжди в будь-якій обстановці спокійний».
2-й варіант
«Я зовсім спокійний, впевнений у собі та вільний.
Моє дихання рівне й спокійне.
Я повністю розслаблений і готовий сприймати самонаві яння.
З кожним днем, годиною, хвилиною я почуваю себе все кра ще і краще у всьому.
Я впевнений у собі й у своїх можливостях, я здатний бути спокійним у будь-якій обстановці.
З кожним днем, годиною, хвилиною я стаю спокійнішим і спо кійнішим.
Я спокійний скрізь і завжди, у будь-якій обстановці я зали шаюся спокійним».


Формула самонавіяння для заспокоєння
1-й варіант
«Я охоплюю своєю увагою весь організм, всі орга ни та системи, усі клітини тіла (подумки пройти по всьому тілу). Я заспокоююся, хвилювання минає. Я заспокоївся, хвилювання пройшло, я повністю спокійний».
2-й варіант
«Я зовсім спокійний, впевнений у собі та вільний.
Моє дихання рівне й спокійне.
Я повністю розслаблений і готовий сприймати самонавіяння.
З кожним днем, годиною, хвилиною я почуваю себе все кра ще і краще у всьому.
Я впевнений у собі й у своїх можливостях, я здатний перебо роти хвилювання і заспокоїтися.
З кожною миттю, з кожним вдихом і видихом я стаю спокійні шим, хвилювання минає.
Я заспокоююся, я стаю зовсім спокійним.
Я зовсім спокійний».


Дихальні вправи
1. Заспокійливе дихання сидячи, повільно вдихнути гармонійно повним дихання, уявляючи, як свіже повітря наповнює легені. Затримати дихання на рахунок 1 - 2. Повільно видихнути через рот вузьким струменем, розслаблюючи м'язи, і під час уявляти, що подовжене дихання діє заспокійливо. Повторити 2-6 разів.
2. Дихання «за колом»
Подовжений вдих йде ніби з лівого боку тіла (від великого пальця лівої ноги вгору, ніби по кістках ноги і до голови), а малий видих — з правого боку тіла, починаючи з голови, вниз по правій нозі до великого пальця правої ноги. У стресових ситуаціях люди, як правило, дихають часто і поверхово, тому в таких випадках, перш ніж приступати до дихання «за злом», слід кілька разів виконати такі завдання (протягом 2— хвилин): зручно сидячи біля столу, прощупати пульс і запам'ятати його ритм. Потім спробувати дихати так: вдих на удари пульсу, видих також на 4 удари, після видиху не дихати поки приємно. Ця підготовча вправа у всіх випадках, якщо засвоюється поступово і без проблем, погодить процес дихання і роботи серця.
Як виконувати дихання «за колом»? Заплющте очі, щоб не було зайвих подразників. Дихайте з закритим ротом через дві ніздрі. Образно уявіть, що вдих і видих робите ніби через точку між бровами. Потім подихайте, подумки рахуючи, 1, 2, 3, 4 — вдих і на 1, 2, 3, 4 — видих. При цьому образно уявіть, що вдих робите по хребту вгору, а видих від брів униз пупка.
А тепер вдихніть (із заплющеними очима) повільно і без• сумно, ніби від великого пальця лівої ноги вгору до брів, і дихніть, ніби від брів униз по правому боці тіла до пальців до правої ноги. Так дихайте 6 — 10 разів. Потім зверніть увагу видих. Ви відчуєте, що під час видиху додатково розслабляються м'язи рук, шиї, тулуба і ніг.

Завантажити

(Размер: 6.81K / Загрузок: 219)


Сайт: Autor   Добавлен: 7.09.07

Новинка продвижение сайтов в топ 10 быстро Flash-сайт за два часа.

    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв