РекламаОт партнеровРадіаційне забруднення


РЕФЕРАТ
на тему:
Радіаційне забруднення

Хочемо ми цього чи ні, але радіаційне випроміню¬вання стало невід'ємною частиною нашого життя. До природно¬го радіаційного фону, який існував завжди, останнім часом до¬далося і радіоактивне випромінювання як продукт життєдіяль¬ності людини.
Природний радіаційний фон — це іонізуюче випромінюван¬ня, що складається з космічного випромінювання, випроміню¬вання природних радіоактивних речовин, які заховані в земних надрах, воді, повітрі, і випромінювання природних радіоактив¬них елементів, що містяться в рослинному, тваринному світі й в організмі людини.
Природна радіоактивність середовища обумовлена наявні¬стю радіоактивних ізотопів, що виникають в атмосфері в резуль¬таті впливу космічного випромінювання, радіоактивних газів, що надходять з верхніх шарів земної кори, і їхніх дочірніх продуктів, радіоактивних ізотопів, що з'являються в результаті життєдіяль¬ності людини і т. д.
Проблема радіоактивного забруднення гостро виникла в 1945 р. після вибуху атомних бомб, скинутих на японські міста Хіросіму і Нагасакі. Випробовування ядерної зброї, здійснені до 1962 р. в атмосфері, викликали глобальне радіоактивне забруд¬нення. Після вибуху атомних бомб виникає дуже сильне іонізую¬че випромінювання, радіоактивні частки розвіюються на великі відстані, заражаючи ґрунт, водойми, живі організми. Багато радіоактивних ізотопів мають тривалий період напіврозпаду, залишаючись небезпечними протягом усього часу свого існу¬вання. Усі ці ізотопи включаються в кругообіг речовин, потрап¬ляють у живі організми і мають згубну дію на клітини. Така здатність радіоактивних ізотопів називається радіотоксичністю. Основні шляхи, через які радіоактивні речовини попадають в організм, —дихання і травлення, а також шкіра.
За характером розташування в організмі людини радіоактивні речовини поділяють на три групи: радіонукліди, що відклада¬ються в кістках (кальцій, стронцій, барій, радій); радіонукліди, що концентруються в печінці (цезій, нітрат плутонію); радіонукліди, що рівномірно розподіляються по всьому організму (ки¬сень, водень, залізо, полоній).
Після того, як радіоактивні речовини осіли в організмі, важли¬вими моментами стають величина енергії і вид випромінювання, форма і маса органа, фізичний і біологічний період напіврозпаду ізотопу. Період напіврозпаду являє собою тривалість часу, після закінчення якого речовина втрачає половину своєї радіоактивності. Біологічний період напіврозпаду—це той час, який потрібен для розпаду і виведення з організму радіоактивної речовини (виве¬дення відбувається з потом, слиною, випорожненнями, що ще раз підтверджує важливість особистої гігієни і здорового способу життя). Деякі радіоізотопи виводяться з організму досить швид¬ко і тому не встигають нанести хворобливої шкоди, у той час як інші зберігаються в організмі протягом значного часу.
Іонізуюче випромінювання має високу біологічну активність і залежно від дози і виду опромінення викликає захворювання: соматичні (гостра променева, хронічна променева хвороби); сомато-стохастичні (злоякісні утворення, порушення розвитку пло¬ду, скорочення тривалості життя); генетичні (генні чи хромо¬сомні мутації), а також ряд інших змін в організмі людини.
Закономірності та механізми виникнення спадкоємних змін (мутацій) під дією іонізуючого випромінювання вивчає радіацій¬на генетика.

Нейтралізація наслідків радіаційного впливу
Рекомендується фітотерапія — виведення з органі¬зму радіонуклідів за допомогою спеціальних зборів трав, їхніх настоїв і відварів.
При лікуванні променевої хвороби вважається, що весняний цвіт каштана кінського (біла квітка) — ідеальний засіб. Для цьо¬го беруть три квітки у свіжому вигляді на 0,5 л окропу, настою¬ють у термосі 3 години. Суха сировина — 2 столові ложки на 1 склянку окропу, настоювати в термосі 3—6 годин. Пити по ков¬тку за прийом. Добова норма —1—1,5 літра.
Чудовим засобом при опроміненні є вино «Кагор». Його на¬грівають до 70—80 °С. Вживають по 35—50 грамів 8—10 разів на добу. Дозування індивідуальне.
Вино «Каберне» вживають по 50 грамів 10 разів на добу.
Пшеничні висівки, кропива, мед стимулюють роботу крово¬творних органів (висівки треба запарювати).
Чорна ікра, гранат, кропива (будь-який η вид) є чудовими засобами для підвищення гемоглобіну в крові.
Трава материнки відновлює формулу крові. 2 чайні ложки су¬хої сировини на 1 склянку окропу, настоювати 6—8 годин у тер¬мосі, пити як воду (чи замість води) протягом дня.
Лавандова олія з якісним вазеліном у співвідношенні 1:1 за¬стосовується для лікування опіків будь-якого ступеня (включаю¬чи радіоактивні).
Для профілактики променевої хвороби та пухлинних захво¬рювань у раціон додають більше моркви, часнику, цибулі, хро¬ну, редьки, червоного перцю, кольорової капусти, петрушки, бу¬ряка, селери.
При легкому радіоактивному опроміненні, а також для профі¬лактики крововиливів і нормалізації кровотворення корисна: зе¬лена маса гречки, квітки нагідків, незрілі волоські горіхи, черво¬ний перець, салат, капуста, помідори, плоди шипшини, обліпи¬хи, чорної смородини, винограду, вишні, сливи, малини, чор¬ноплідної горобини, лимона, яблука, апельсина, зелений чай.
При опроміненні рекомендується розробити дієтичне харчу¬вання. Рекомендовані продукти служать для профілактики онко¬логічних захворювань, лікування організму при променевих хво¬робах, допомагають виводити з організму радіонукліди й важкі метали.
Буряк столовий червоний — вважається ідеальним засобом при інтоксикації. Пектинові речовини, що містяться в корене¬плодах, захищають організм від впливу радіоактивних і важких металів (свинцю, стронцію й ін.). Для очищення організму мож¬на використовувати такий рецепт: вичавити сік буряка, моркви, чорної редьки та змішати в рівних пропорціях. Злити цю суміш у темну пляшку і поставити години на три в теплу духовку. Потім цей сік можна вживати по столовій ложці три рази на день перед їжею. Чистий буряковий сік, печений і варений буряк також виводять з організму важкі метали.
Чорна смородина, за останніми даними вчених багатьох країн, є профілактичним засобом при променевих хворобах. Ця ягода також виводить з організму радіонукліди, які вже туди потрапили. Смородина сприяє підвищенню опірності орга¬нізму до проникнення інфекції, е протизапальним засобом і найціннішим полівітамінним продуктом. Ягоди їдять свіжими, переробляють на варення, сік, пюре, джеми, перетирають з цукром, консервують.
Суміш меду з квітковим пилком. Дозування по максимуму: 8— 10 чайних ложок на день, ретельно пережовувати, запивати теп¬лим молоком.
Дуже важливо вживати якнайбільше рослин, багатих на пек¬тини, вітамін С, флавоїд і дубильні речовини. Усі ці речовини підтримують імунну систему, захищають мембрану клітин від опромінення, виводять радіонукліди з організму.
Найбільш доступним з подібних рослин протягом літа є кріп городній (мова йде про екологічно чисті продукти). Його потрібно вживати щодня, хоча б один раз. Дуже корисний і фенхель, або солодкий кріп.
Слід виділити і морську капусту. Як показали попередні ре¬зультати досліджень на тваринах, морська капуста може знижу¬вати всмоктування і накопичення в організмі радіонуклідів строн¬цію і цезію. Цезій подібний за хімічними властивостями до ка¬лію, що бере участь у біологічних процесах організму. Засвою¬ються вони людським організмом абсолютно однаково, через що організм не здатний відрізнити корисний калій від шкідли¬вого цезію. Тому здатність морської капусти виводити цезій особ¬ливо цінна.
Профілактична і лікувальна доза морської капусти невелика. Щодня досить з'їдати по дві чайні ложки ламінарії у будь-якому вигляді — суху, консервовану, мариновану тощо. Причому суху можна додавати в перші й другі-страви.
Відомий американський лікар Роберт Гейл, що брав участь у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи, дає рекомендації з харчування в умовах підвищеної радіації.


Необхідно:
1. Добре харчування.
2. Щоденне випорожнення.
3. Відвари насіння льону, чорносливу, кропиви, проносних трав.
4. Багато пити, частіше впрівати.
5. Соки з барвними пігментами (виноградний, томатний).
6. Чорноплідна горобина, гранати, ізюм.
7. Вітаміни Р, С, В, сік буряку, моркви, червоне вино (3 сто¬лові ложки щодня).
8. Редька терта (зранку натерти, увечері з'їсти, й навпаки). 9.4—5 волоських горіхів щодня.
10. Хрін, часник.
11. Крупа гречана, вівсяна.
12. Хлібний квас.
13. Аскорбінова кислота з глюкозою (3 рази на день).
14. Активоване вугілля (1—2 таблетки перед їжею).
15. Вітамін А — не більше 2 тижнів.
16. Квадеміт (по 1 таблетці 3 рази надень).
З молочних продуктів вживати краще сир, вершки, сметану, олію. Цибуля і часник мають підвищену здатність до поглинання з організму радіоактивних елементів.
Із м'ясних продуктів краще їсти свинину і м'ясо птиці. М'ясні бульйони слід виключити з раціону. М'ясо рекомендується готу¬вати так: 1 -й відвар злити, залити водою і варити до готовності.

Продукти з антирадіоактивною дією:
Морква, олія, сир, таблетки кальцію.

Не слід вживати:
Каву, холодець, кістки, кістковий відвар, жир.
Фахівці вважають, що для профілактики накопичення радіо¬нуклідів бажано їсти більше сиру. Він забезпечує організм кальцієм, при відсутності якого накопичується радіоактивний стронцій.
Уживати каву небажано з тієї причини, що цей продукт за¬тримує радіонукліди в тканинах організму. Краще пити зелений чай, що сприяє їх виведенню.
Рекомендується проводити загартовування холодною водою, що підвищує імунітет і загальну опірність організму, зокрема, до радіації. Позитивний ефект загартовування був підтверджений експериментально НД1 еволюційної морфології АН колишнього СРСР.

Загальні рекомендації:
1. Харчування (тут підходять усі рекомендації щодо харчу¬вання).
2. Періодично проведене голодування (щотижня—одноден¬не, раз на місяць—триденне, раз на півроку—тривале).
3. Фізична активність і загартовування (холодною водою).
4. Регулярне відвідування лазні, сауни.
5. Використання лікарських трав.
6. Особливу увагу приділяти особистій гігієні.
7. Проведення за необхідністю очисних процедур.

Завантажити

(Размер: 9.14K / Загрузок: 1011)


Сайт: Autor   Добавлен: 7.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв