РекламаОт партнеров“Користь ванни”
РЕФЕРАТ
на тему:
“Користь ванни”

Про користь ванни.
Вода має добрий заспокійливий ефект. Так, наприк лад, коли ви втомилися, виснажені фізично, коли помічаєте, що шукаєте привід для сварки, то, замість того щоб «носитися» з поганим настроєм, спробуйте прийняти ванну. Ванна може осві жити, зняти роздратування, розслабити, стимулювати крово обіг, заспокоїти нервову систему, загартувати, зробити більш красивим і пружним ваше тіло. Але незалежно від виду прийня тої ванни треба пам'ятати, що:
* не можна купатися відразу після їжі;
* занадто гаряча вода послабляє серце;
* купання варто завершувати холодним душем;
* ванну з цілющими травами краще приймати ввечері, без посередньо перед сном;
* після кожної ванни необхідно хоча б чверть години відпо чити в теплі;
* наше тіло реагує на температуру води.
Якщо ви втомилися, у вас був неприємний день чи, навпаки, чекає напружена робота і ви хочете ясно мислити і добре вигля дати, зробіть собі гарячу ванну. Така ванна повинна мати темпе ратуру 40 °С, її варто приймати не більше 5—10 хвилин. Якщо ви не терпите різких перепадів температури, то замість холодного душу наприкінці купання додайте у ванну трохи холодної води, щоб дозволити організму охолонути.
Якщо ви страждаєте безсонням чи у вас нервове виснажен ня (наприклад після іспиту або контрольної), зробіть теплу ванну (35—87 °С), яка чудово розряджає, розслабляє й заспокоює. Але запам'ятайте: її можна приймати не довше 30 хвилин. Занадто тривале перебування в теплій воді знижує її позитивну дію.
Нервове порушення знімає літня ванна (28—23 °С). Вона діє заспокійливо. Однак перебування в ній повинно бути коротко часним, не довше 10 хвилин. Добре почати приймати її з теплої води (35—370С) і поступово знижувати температуру, додаючи холодну воду.
Якщо ви хочете «стати на ноги», відчути себе бадьорими і свіжими, спробуйте прийняти холодну ванну—стимулюючу. Вона повинна бути дуже короткою, протягом 20-30 секунд, коли тіло швидко, неодноразово занурюється у воду при температурі 20— 27 °С (але найкраще прийняти душ). Після ванни добре розітрі ться лляним рушником.
У ванну корисно додавати готові засоби, наприклад, ароматичні олії (евкаліптову, розмаринову, лавандову) чи ароматичні солі, які, випаровуючись разом із водою, не тільки дають приємний запах, але й стимулюють кровообіг, у результаті чого поліпшується наше самопочуття. Якщо цих засобів немає, то використовуйте звичайну кухонну сіль. Сольова ванна діє заспокійливо, вона освіжає і бадьо рить. Запам'ятайте, що ванна з додаванням солі прискорює обмін речовин, усуває втому і робить тіло пружним.
Дуже корисні трав'яні ванни з різними цілющими сухими травами. Трави можна купити в звичайних або гомеопатичних аптеках.
Якщо вдома є запас відповідних трав, їх варто приготувати заздалегідь у вигляді настою чи відвару, а потім улити до ванни (на одне купання 200—300 г трави, тобто приблизно 2 дрібки; різні трави необхідно брати в рівних пропорціях). Можна зшити спеціальну полотняну торбинку для трав. Наповнивши її потрібни ми травами, повісити на кран ванни і пустити невеликий струмінь гарячої води, а після наповнення ванни водою на третину об'єму торбину ретельно віджати і знову опустити у воду.
Розслаблююча ванна корисна, коли після напруженого дня треба «отямитися» або коли ви збираєтеся на урочистий захід, де хочете виглядати свіжо і бути в гарному настрої. Чудовим засобом для такої ванни буде настій із квіток лаванди, коренів лікарської валеріани та хвої сосни. Такий же ефект (заспокійли вий) одержимо, використовуючи для приготування ванни дозрілі соснові шишки (2 на ванну) та кілька крапель евкаліптової олії.
Ванна від застуди рекомендується тоді, коли у вас озноб і нежить. У цьому стані корисно прийняти гарячу ванну із хвої со сни, м'яти перцевої і кропиви. Хвою сосни можна замінити со сновими шишками, а сухе листя м'яти — м'ятними краплями. Після такої ванни необхідно неодмінно лягти в ліжко, прийняти вітамін С, аспірин і випити настій з липового цвіту.
Ванну проти вугрів можна приготувати з таких трав: сухого чебрецю, листя м'яти, а також липового цвіту, звіробою і ромаш ки. Добрі результати дає також суміш із плодів ялівцю, соснових бруньок і кореня лопуха. Подібні ванни приймають кожні 3 дні.
Тим, хто страждає від гнійних прищів, рекомендується прий мати ванну з польовим хвощем, із зеленню братків, листям во лоських горіхів, шавлією, м'ятою, сосновими бруньками, а та кож корою дуба і берези. Можна ще прийняти ванну з додаванням марганцівки, у цьому випадку використовується стільки по рошку, щоб вода забарвилася в блідо-рожевий відтінок.
Надмірно пітливі повинні приймати ванну, що звужує пори. Для цього дуже ефективним засобом є відвар з дубової кори і коренів дягеля (по 250 г на ванну). Цим відваром варто залива ти 1 ложку роздрібнених молодих волоських горіхів і 2 ложки листя м'яти. Отриману суміш вливати у ванну. Можна також за стосувати настій із плодів калини, листя кропиви та листя подорожника в рівних пропорціях.
Зм'якшуючу ванну приймають при сухій шкірі, особливо коли вона лупиться. Зм'якшуюче діють додані у воду насіння льону і ромашка, приготовлені окремо. 2 ложки насіння заливають склянкою води кімнатної температури і залишають на півгодини. Потім відціджують і вливають у ванну; залишену кашку можна використовувати для маски на обличчя (накладають її під час купання).
З ромашки готують настій (2 ложки сушеної ромашки залити 1 склянкою окропу, залишити на 10 хвилин, відцідити), теж влити його у ванну. При шкірі, що лупиться, добре додати у ванну ложку косметичної олії, половину пачки порошкового мо лока або густий відвар із двох ложок картопляного крохмалю.
Ванна, що робить тіло пружним, стимулює кровообіг, осві жає і додає бадьорість. Найчастіше її готують із суміші плодів ялівцю, трави розмарину і чебрецю, хвої сосни, листя шавлії і м'яти. Якщо немає можливості скласти подібну суміш, то можна приготувати ванну з настою кропиви і хвоща (у пропорціях 1:1) чи тільки з однієї кропиви. Для такої ванни добре використовувати і відвар з коренів лепехи.
Очищаюча ванна необхідна при схильності до чорних точко вих вугрів, себореї і при розширених порах. Тут добре застосу вати настій з м'яти. Подібну дію мають пшеничні висівки (0,5 кг на ванну).
Приймаючи ванну з травами, треба пам'ятати, що не можна користуватися милом (тіло слід добре вимити до цього). Прий мати її можна не частіше одного разу на тиждень, тільки за на явністю вугрів — кожні три дні.

Цілющі трав’яні ванни
Перед прийняттям ванни тіло слід ретельно вимити водою з милом для того, щоб усунути захисну кисло-жирову плівку з поверхні шкіри та полегшити проникнення в організм активних речовин. Після ванни тіло не слід ополіскувати чистою водою. Ніколи не приймайте ванну безпосередньо після їжі, оскільки порушується травний процес і додатково перевантажується серцево-судинна система. Сечовий міхур та кишечник теж мають бути порожні.
У домашніх умовах відвар для трав’яної ванни готується так: 1 кг мілко порізаних рослин залити 3-4 л холодної води і залишити на 10 хвилин, потім довести до кипіння і варити 5 хвилин. Настояти 10 хвилин, процідити і додати у ванну.
Ванна з конюшиною – проти ревматизму. Ванни з трави коров’яку – від захворювань шкіри: при нейродерміті, псоріазі, екземі, іхтіозі.
Ванни з лаврового листа – від діатезу у дітей (1 склянка лаврового листа на будь-яку кількість води. Варити 20 хвилин і вилити у ванну).
Завантажити

(Размер: 16.91K / Загрузок: 215)


Сайт: Autor   Добавлен: 7.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв