РекламаОт партнеровГальванізація
РЕФЕРАТ
на тему:
Гальванізація

ПЛАН
ВСТУП
1. ПОНЯТТЯ ГАЛЬВАНІЗАЦІЇ. ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ В МЕДИЦИНІ
2. МЕТОДИКА ЗАГАЛЬНОЇ ГАЛЬВАНІЗАЦІЇ ПО ВЕРМЕЛЮ
3. ЧОТИРЬОХКАМЕРНА ГАЛЬВАНІЧНА ВАННА
4. ЗАГАЛЬНІ ІОННІ РЕФЛЕКСИ ПО ЩЕРБАКУ
5. ГАЛЬВАНІЗАЦІЯ КОМІРЦЕВОЇ ЗОНИ ПО ЩЕРБАКУ
ВИСНОВОК
ЛІТЕРАТУРА

ВСТУП
Серед електролікувальних методів найбільш поширене місце займає гальванізація.
Гальванізація – це застосування з лікувальною метою постійного електричного струму малої сили (до 50 мА) і низької напруги (30-80 В) контактним методом.
Процедуру гальванізацій та електрофорезу проводить медсестра відповідно до призначення лікаря в особистій карточці хворого. В якій вказується місце застосування, розміри електродів, їх полярність, сила струму, тривалість процедури, порядок проведення і кількість процедур на курс лікування або до слідую чого огляду лікаря. В цій карточці медсестра робить відмітки про проведену процедуру.

1. ПОНЯТТЯ ГАЛЬВАНІЗАЦІЇ.
ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ В МЕДИЦИНІ
Гальванізація це застосування з лікувальною метою неперерваного постійного струму малої сили (до 50 мА) і низької напруги 30-80В), підведеного до організму контактно за допомогою електродів.
Постійний струм отримують з допомогою апаратів для гальванізації: настінних АГН-1, АГН-2, портативних ГОП-3, АГП-33, апаратів ГР-2, ГР-1М, “Потік-1”.
Гальванізацію проводять на поверхні тіла і в порожнинах. Методика електротерапії, в тому числі гальванізації і електрофорезу можуть бути місцеві – при дії на вогнище пораження, загальні, сегментарні, коли діють на ділянку проекції сегмента спинного мозку, взаємодіючого ураженого вогнища, і методики дії на рефлексогенні зони.
Ділення це умовне. На думку А.Р. Киричинського мета мірні реакції у відповіді на обмежені фізіотерапевтичні дії завжди супроводжуються загальною приспособленою реакцію.
До методик загальної дії на організм відноситься: загальна гальванізація по Вермелю; гальванічний комірець по Щербаку; чотирьохкамерні гідро гальванічні ванни і загальні іонні рефлекси по Щербаку.

2. МЕТОДИКА ЗАГАЛЬНОЇ ГАЛЬВАНІЗАЦІЇ ПО ВЕРМЕЛЮ
Один електрод розміром 300 см2 накладають в між лопатковій ділянці і приєднують до одного із полюсів апарата, другий роздвоєний електрод розміром по 150 см2 кожний розташовують на зовнішній поверхні литки і з’єднюють і другим полюсом. Сила струму 0,02-0,1 мА/см2, час дії – 20-40 хв, процедури проводять щоденно або через день; на курс лікування 12-20 процедур.

3. ЧОТИРЬОХКАМЕРНА ГАЛЬВАНІЧНА ВАННА
Ванночки наповнюють водою tо 36-27оС так, щоб руки хворого були занурені до нижньої третини плеча, а ноги – до середини колін. За допомогою комутатора ручні ванночки з’єднують з катодом, а ніжні – з анодом (вихідна методика). Сила струму до 30 мА, експозиція – 15-25 хв, на курс лікування 10-15 процедур.

4. ЗАГАЛЬНІ ІОННІ РЕФЛЕКСИ ПО ЩЕРБАКУ
Електроди (12х8 см) ставлять на зовнішній і внутрішній поверхні лівого плеча; прокладку електрода (анода) змочують розчином кальцію або другої вегетотропної речовини: сила струму до 10 мА, тривалість д о20 хв; на курс лікування – 20 процедур.

5. ГАЛЬВАНІЗАЦІЯ КОМІРЦЕВОЇ ЗОНИ ПО ЩЕРБАКУ
Електрод у формі шалевого комірця розміром 800-1100 см2 накладають на комірцеві зону і з’єднують з анодом. Другий електрод меншого розміру з катодом апарату.
Першу процедуру проводять при силі струму 6 мА, тривалість 6 хв. Потім через кожні дві процедури силу струму збільшують на 2 мА і тривалість на 2 хв, доводячи їх взаємодію до 16 мА і 16 хв. Процедури проводять щоденно або через день, на курс лікування – до 30 процедур.
Перед проведенням гальванізації медсестра повинна ознайомити хворого з характером відчуттів від проходження струму: на шкірі під електродами він повинен відчувати рівномірне поколювання. При появі неприємних відчуттів або нерівномірного поколювання на даній ділянці тіла, хворий, не рухаючись і не змінюючи положення, повинен покликати медсестру. Під час проведення процедури хворий не повинен читати, розмовляти, спати. По закінченні процедури хворий відпочиває 20-30 хв.


ВИСНОВОК
Хочеться закінчити словами видатного організатора оздоблення З.П. Соловйова, який писав: “Я думаю, що основний курс, який повинен бути взятий лікувальною медициною, - це курс на широке використання фізичних методів лікування. Поставити людину як можливо ближче до природи – цьому масивному резерву лікувальних методів – отже благородна задача, яку до цих пір ставить перед собою світ.


Сила струму і тривалість процедур при ендоназальній гальванізації
та електрофорезу по методиці Г.Н.Коссиля

ЛІТЕРАТУРА:
1. Оржешківський В.В., Волков Е.С. Клінічна фізіотерапія. – М., 2001.
2. Сосина М.И. Физиотерапевтический справочник. – М., 1999.
3. Панасик Є.М., Федорів Я.М., Модилевський В.М. Загальна фізіотерапія і курортологія. – К., 2000.
4. Боголюлов В.М. Техніка і методика фізіотерапевтичних процедур. – К., 2001
Завантажити

(Размер: 7.12K / Загрузок: 402)


Сайт: Autor   Добавлен: 6.09.07


    Головна сторінка   |  Книжки, довідники, підручники (8)  |  Статті, навчальні матеріали (747)  |    Роботи з медицини (756)   |    Вхід  |   Контакти
© Медична бібліотека- 2007-2009 | Статтi партнерiв